ЗАПОРІЗЬКИЙ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС
"ЗАПОРІЗЬКА СІЧ"
ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ
ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Меню сайту
ПОШУК


video

Запорізьке обласне відділення

Всеукраїнського громадського дитячого Руху

«Школа безпеки»

 

     За ініціативою та під патронатом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, рішенням учасників установчої конференції, яка відбулась 16 квітня 1999 року, було створено Всеукраїнський громадський дитячий рух "Школа безпеки" (свідоцтво про реєстрацію видане Міністерством юстиції 20.04.00 №1413) який є добровільною, незалежною, неполітичною масовою всеукраїнською громадською дитячою організацією .

      Метою "Школи безпеки" є підвищення рівня практичної підготовки підростаючого покоління щодо дій в екстремальних ситуаціях, по наданню само- та взаємодопомоги, набуття навиків автономного виживання, уміння проводити рятувальні роботи за допомогою найпростішого спорядження.

Одним із основних напрямків є проведення змагань для підвищення технічної та тактичної майстерності учасників Руху, оцінки можливостей команд та виявлення кращих. Кожна людина повинна володіти елементарними навиками врятування свого життя і цю можливість надає "Школа безпеки". 


Адміністрація та керівництво команди «Школа безпеки» комплексу «Запорізька Січ» тісно співпрацює з ГУ МНС України в Запорізькій області та навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Запорізькій області.

ЗНВК «Запорізька Січ» завдяки своїм успіхам в розвитку Всеукраїнського громадського дитячого Руху «Школа безпеки» став базовим комплексом ГУ МНС України в Запорізькій області. В навчальний план комплексу, як факультатив для 10-11 класів, введено курс «Пожежна безпеки та дії в надзвичайних ситуаціях». На базі ПЧ-12 та водної рятувальної станції №2 м. Запоріжжя. Досвідчені рятувальники, інструктори, методисти допомагають дітям знайомитися з рятувальною технікою, навчають діям в надзвичайних ситуаціях. Завдяки таким плідним заняттям все більше учасників обласного Руху «Школа безпеки» своєю майбутньою спеціальністю обирають професію рятувальника, вступають до навчальних закладів МНС України або після армії йдуть працювати в пожежні частини, загони рятувальної служби.

Активна пропаганда Всеукраїнського громадського дитячого Руху «Школа безпеки» привела до широкої зацікавленості в області цією справою.


Діяльність Запорізького відділення набуває все більшого досвіду, приймає нові форми роботи, пропаганди. Були впроваджені показові виступи та етапи змагання зі «Школи безпеки», впроваджена відкрита Весняна Першість  комплексу «Запорізька Січ» та відкритий Кубок «Запорізької Січі» на честь визволення м. Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників, змагання у різних значних заходах (День міста, Всесвітній День туризму, День рятівника та ін.).

| | |